שימוש במאמני נרתיק

תמונה של אישה על מיטה

שימוש במאמני נרתיק

מרחיבים הם חפצים שאנו מחדירות (לבד או עם עזרה) לנרתיק על מנת להרחיב אותו או להרגיל אותו לקראת יחסי מין וגינאליים (החדרת פין). מספר וגודל המרחיבים תלויים בסט, חלקם קטנים יותר מגודלה של זרת ומגיעים עד לגדלים של פין רחב יחסית.

מתי יש צורך בכך? בדרך כלל, לאחר טראומה, כאשר נשים מגלות כאב בנרתיק ממגע (דיספראוניה או וסטיבוליטיס), כיווץ שרירי הנרתיק (וגיניסמוס) או בהיצרות הנרתיק (סטנוזיס) שקורה בדרך כלל לאחר הקרנות לאיזור רפצת האגן ומעבר. הנחיה והדרכה ניתנות על ידי פיזיותרפיסטית של רצפת האגן, גניקולוגית או מטפלת מינית אחרת (בלשון הרוב). ישנן מספר קטן של נשים שמצליחות לקנות ולהשתמש במרחיבים על דעת עצמן, בדרך כלל כשאין בעיה רפואית.

ניתן לאתר פיזיותרפיסטיות מומחיות לכאבים ברצפת האגן כאן

או להתייעץ כאן על שירותים טיפוליים באיזורך (ללא עלות)

מרחיבים נרתיקיים הם עצמים המיועדים להחדרה לוגינה, אשר מגיעים בסטים שהולכים וגדלים באטיות ברוחב ובאורך. סטים שונים לא זהים בגודלם, אך כולם מתחילים בגודל של אצבע, בערך, ומתרחבים לגודל דומה לפין ממוצע. ישנם סטים של 4, אשר גדלים בפערים גדולים יחסית, וישנם סטים של 5, 6 ואף יותר, אשר מאפשרים התקדמות מדורגת יותר. מספר החלקים משפיע כמובן על מחיר הסט.

מרכיב נוסף שמשפיע על המחיר הוא חומר הגלם. קיימים היום סטים רבים שעשויים מפלסטיק קשיח, והם קשיחים לחלוטין. הרכבים אחרים עשויים מסיליקון רפואי ואלה מעט גמישים. סיליקון רפואי הוא יקר יותר אך נותן תחושה קרובה יותר לעור אמיתי.

אין דעה נחרצת מה עדיף – ישנן מטפלות שמעדיפות סוג אחד ואחרות שמעדיפות סוג אחר. לפעמים השיקול נקבע לפי מחיר או יכולת להשיג יחידים ולא סט שלם, אם אין צורך בכך.

מרחיבים שניתן לרכוש ב"מיניות בריאה"

Share the Post